EV DEKORASYONU AKSESUAR

Üç boyutlu ürün çerçevesi

      Çin ürünlerinin promosyon sektöründe yarattığı istilayı tasarımla aşmaya çalışan Simay Reklam, bir yıllık çalışma sonucu ürettiği "Üç Boyutlu Ürün Çerçevesi "yi e ihracatı hedefliyor.
     
     Klasik çerçevelerde kullanılan cam yerine; esnek, yırtılmaz, kaydırmaz şeffaf bir kauçuk film kullanılan çerçeve, içine konulan objenin havada durmasını sağlıyor. Anılarınızı saklamak veya tanıtım amaçlı ürününüzü teşhir etmek için kreatif bir çözüm.

 

 

 

 

Cam tasarımlar...

      Paşabahçe, 'f&d' diye bir cam markası kurdu. Zarafet ve dayanıklılığı nedeniyle 'canım efendisi' sloganıyla sunulan markanın ürünleri, çarpıcı bir parlaklığa sahip. Ayrıca bu tasarımlar, en az iki bin kez bulaşık makinesinde yıkanabiliyor.
     
Uzakdoğu modası
      Vitra, Uzakdoğu kültürünün esintilerini yansıtan serisi ile Japon kimonolarının desenlerini iç mekanlara taşımış. Markanın serisinde ağırlıklı olarak kırmızı, siyah ve beyaz kullanılmış. Ayrıca serideki taş ve çimento görünümlü karolar, dayanıklı oldukları için çok tercih ediliyor. 
     

 

 

 

Ayna ayna söyle bana...

      Şu sıralar Bursalılar Pirinç Han Antik Tablo Mağazasında bulunan aynanın önüne geçiyor ve “ayna ayna söyle bana, benden daha ince ve uzun boylu var mı şu dünyada?” diyor. Bu sihirli ayna ise önüne geçeni gerçekten ince ve uzun boylu gösteriyor.
     
     Okuduklarınız şaka değil, gerçek. Bursa’da, antika eşya satan bir mağazanın önüne konan ve insanları olduğundan hem daha zayıf hem daha uzun boylu gösteren ayna, büyük ilgi görüyor. Aynaya özellikle boy ve kilo sorunu olanlar büyük rağbet gösterirken, kendilerini ortalama 10 kilo daha zayıf ve normalden boylu gösterdiği için moral buluyorlar. Bursalıların sık sık uğrayıp arz-ı endam ettiği ayna sayesinde birçok kişi rejime başladı.
     
     Tarih boyunca esrarengiz bir enstrüman olarak nitelendirilen ayna bu özelliğini korumaya devam ediyor. Tarihî Bursa kentinin nadide mekanlarından Pirinç Han’daki ayna, bu durumun iyi bir göstergesi. Hanın kapısından girenler, üzerinde “Müjde! Şişman bay-bayanları ince gösteren ayna” ibaresi ile karşılaşıyorlar. İlk etapta inanılmaz gibi gelen bu ibare üzerine aynanın karşısına geçenler, kendilerini olduğundan daha farklı olarak görmenin şaşkınlığını yaşıyorlar.
     
     Çünkü bu sihirli ayna karşısına geçenleri en az 10 kilo daha zayıf ve normalden yaklaşık 5 ila 10 cm daha uzun boylu gösteriyor. Özellikle kilolu ve kısa boylu vatandaşların rağbet gösterdiği bu aynanın ününü Bursa’da duymayan ise yok gibi. Şehir merkezinde olduğu için birçok kişi boyunu görmek için aynanın karşısına geçerken, zaman zaman özel olarak bakmaya gelenler de yok değil. Kadınlar başta bazı vatandaşlar ise hemen her gün buraya uğrayarak aynanın karşısına geçip arz-ı endam ediyor.
     
     Pirinç Han Antik Tablo mağazası sahibi Dinçer Güneş, sattığı antik eserlerle hanın yapısına uygun sihirli bir ayna koymak istediklerini, ancak bunun daha sonra büyük ilgi görmeye başladığını söyledi. Aynanın kendisine bakanları daha az kilolu ve uzun boylu gösterdiği için insanlara moral kaynağı olduğunu kaydeden Güneş, “Aynayı ilk başta insanların sadece bakıp moral bulmaları amacıyla astık. Ancak insanlar zamanla bunu talep etmeye başladı. Şimdi kimisi gelip kendini aynada izlerken kimileri bu aynadan alarak evlerine yerleştiriyorlar.
     
     Hatta kimisi şaka ile karışık evinin tüm duvarlarını bu aynadan kaplayacağını söylüyor. Daha çok kendilerini iyi hissetmek isteyen müşterilerimiz aynaya talep gösteriyor. Kilo vermek isteyen vatandaşlar ise önce kendilerini aynada görüp ona göre diyet programları uyguluyorlar. İnsanları kısa süreli de olsa mutlu ettiğimiz için seviniyoruz.” şeklinde konuşuyor. Erdinç Güneş, aynaya en çok talebin kadınlardan geldiğini de kaydetti. Antika satıcısı Güneş, aynaya gösterilen bu ilginin diğer satışlarına da olumlu yansıdığını söylüyor.
     
     Enes Vatansever, hemen her gün gelip aynanın karşısına geçtiğini söylüyor. Bu sayede kendisini daha yakışıklı ve zinde hissettiğini söyleyen Vatansever, bunun için bol bol spor yapmaya başladığını belirtiyor. Nursel Cansever de sihirli aynanın binlerce müdaviminden biri.
     
     Aynada kendini hem daha zayıf hem de daha uzun boylu gördüğünü belirten Cansever, bu sayede moralinin yükseldiğini anlatıyor. Cansever, “Boy konusunda bir şey yapamam; ama kilomu aynadaki seviyeye getirebilirim. Bunun için çaba gösteriyorum. Yeni gördüm. Yakında rejime başlayacağım. Çünkü bu şekilde daha iyi görünüyorum.” diyor. 
     

 

 

 

Hayatın rengi, aksesuarlar...

      Ayna ne müthiş bir malzemedir. Dekoratif bir aksesuar olmanın çok ötesinde fonksiyoneldir ve mekana derinlik verir. Çerçevesi odanın temasını bütünleyici olarak seçilebildiği gibi artık aynalar da pembe, mavi, füme, gibi istenen renkde üretilmekte, hatta üstüne desenler çizilebilmektedir.
     
Aynam benim
      Çocuğunuzun sevdiği nesnelerle bezeli, kendine özel aynasını onunla birlikte üretmeye ne dersiniz?
     
Neye ihtiyacınız var?

 • Ayakkabı kutusu,
 • Küçük bir cep aynası,
 • Dergi, fotograf gibi miniğinizin ilgisini çeken görsel malzemeler,
 • Oyuncak, çiçek gibi özelliği olan objeler
 • Makas ve yapıştırıcı

  Ne yapılacak?
 • Çocuğunuza aynayı kutunun istediği bir yerine yapıştırması için yardımcı olun.
 • Kutunun içini birlikte, özelliği olan objeler ile dekore edin.
 • Çocuğunuz aynaya bakarak muhteşem bir yüz ve onu gülümseten nesneler görsün.
 • Bu harika çerçeveyi duvara asabilirsiniz elbette.

  Saatler
        Çocukların odasına konan saatler bir bakışta uyuduğu, uyandığı, ilacını aldığı vs. Saatlere hakim olmak açısından çok kullanışlıdır. Ayrıca onların da zaman kavramlarına erken yaşlarda yakınlaşmasını sağlar.
       
       Çocuk odalarında duvar saatlerini tercih etmenizi öneririz. Hem kırılma riski daha düşük olur, hem de daha büyük olacağından çok neşeli alternatifleriniz olacaktır.

  Oyuncak kutuları
        Oyuncaklar başlıbaşına çocuk odalarının en neşeli aksesuarları olmakla birlikte, bu oyuncakları depolamak ve günlük kullanıma uygun bir sistem geliştirmek; zamanı doğru kullanmak ve rahat bir ortam yaratmak açısından önemlidir.
       
       Kutular, neşeli sepetler, yatak kenarına asılan torbalar yanında çok işlevli ürünler de tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda oturmak için bank, ksilofon gibi müzik enstrümanları içiren aktivite merkezi ve aynı zamanda oyuncak kutusu. Bir taş ile üç kuş vurmak olacaktır.

  Perdeler
        Perdeler cam önünde kullanılacağı gibi mekanı zonlamak için, dolap kapağı yerine ya da sadece aksesuar olarak duvar önünde kullanılabilir. Bu amaçla daha sıradışı, parçaların halkalarla birbirine tuturulduğu ürünler tercih edilebilir.

  Resim çerçeveleri
        Özellikle de şahane fotografları içeren çerçeveler ne harika aksesuarlardır. İster duvarda, ister masa üstünde olsun hep bir hatıra ve hep bir anlam taşır. Sadece fotograf değil, miniğinizin el becerileri ile ürettiği sanatsal çalışmaları da çerçeveletip kullanabilirsiniz. Küçük fotograflarınız varsa ve dekorasdyonda iri çerçevelere ihtiyacınız varsa, büyük paspartular kullanabilisiniz.

  Yastıklar ve yumuşak oyuncaklar
        Çocuklar yastıklara bayılırlar. Bol renkli, çeşitli boyutlarda ve şekillerde yastıklarla dolu koltuklar çok çekici değil midir? Ayrıca bu yastıkları ayıcıklar, tavşancıklar ile süsleyebilirsiniz. Bu minik oyun arkadaşlarından bazılarını komidinlerde, raflarda dekoratif ögeler olarak da kullanabilirsiniz.

  Panolar
        Panolar en dinamik, değişken ve neşeli aksesuarlardır aslında. Panoların kendisini de, üstüne tutuşturulan neşeli notlar, fotograflar ya da resimler gibi farklı düşünmek ve dekorasyonun bir parçası olarak görmek gerekir. İşte birkaç kolay öneri.
       
       Eski bir yatak başı ya da ferforje bir parçayı renkli boyayıp malzemeleri tuturmak için kullanabilirsiniz. Mantar bir yüzeyi, kumaşla kaplayıp, kenarlarını da fitille süsleyip, iğne ile kullanılan bir pano tasarlayabilirsiniz. Bir başka öneri olarak da; çerçeve arasına gereceğiniz kumaş kurdeleler ile kumaş bir fonun üstünde neşeli bir pano yaratabilirsiniz.
       
  Aydınlatma armatürleri
        Aydınlatma armatürleri artık sınır tanımıyor. Seçilen her temaya uygun bir lamba bulmak ve bunu diğer dekorasyon ögeleri ile desteklemek artık çok kolay. Hatta içi farklı dönemlerde farklı şekilde gül yaprakları, talaş kâğıtlar, renkli boncuklar ile dolduruabilen dinamik lambalar hayatımıza renk ve esneklik katıyor.

  Raflar
        Eğlenceli cd rafları, dolu dolu eşya rafları hem aksesuardır, hem de diğer aksesuarların sergilenmesi için hacim sağlar. Bazen tek başına basit görünen ve kullanmak istemeyeceğimiz üstü raf altı askı olan geleneksel raflar, kullanılmaya başlandığında canlanıp, odaya hayat verir. Dolayısıyla evinizin başka bir köşesinde ve kullanılmayan bu tarz rafları boyayıp, çocuğunuzun odasında keyifle kullanabilirsiniz.
       

   

   

   

   

   

  Çiftlere özel koleksiyon

        Koleksiyon, yeni evli veya evlenme hazırlığı içinde olan çiftlere yönelik dekorasyon ürünleri sunuyor. Çiftlere özel bu seride dünyanın sayılı modern sanat müzelerinin koleksiyonlarından seçilmiş vazolardan yemek takımlarına kadar sıradışı obje ve aksesuvarlar yer alıyor. Ayrıntılı bilgi almak için 'www.koleksiyon. com.tr'yi tıklayabilirsiniz.

  Rengarenk saksılar
        Bahçe ya da balkonunuzun dekorasyonunu renklendirmek istiyorsanız Bauhaus'taki seramik saksıları incelemenizde fayda var. Turuncudan sarıya kadar farklı renk ve desenlerde tasarlanan ürünlerin çeşitli boyutları da var.

   

   

   

   

  Masanızdan ışığınız eksik olmasın

        Çalışma masanızda huzur içinde ve keyifle çalışmak istiyorsanız, özellikle aydınlatmaya özen göstermelisiniz. Kullanışlı olmalarının yanı sıra dekoratif şıklık da sunan masa lambaları, aradığınız konforu sağlıyor.
       
       Evinizde ya da ofisinizde huzurlu bir ortam yaratmak istiyorsanız, aydınlatmanın büyük önem taşıdığını unutmamalısınız. Özellikle çalışırken saatler geçirdiğiniz masanızın ışıklandırması yanlış yapılmışsa sizi çok rahatsız edebilir. En ideali gözünüzü yormayacak bir ışık yayan ve tasarımıyla odanızın tarzını tamamlayacak bir masa lambası seçmeniz.
       
  Ergonomik olsun
        Masa lambasında aranan önemli özelliklerden biri de ergonomik olması. İstediğiniz yöne ayarlanabilen hareketli masa lambalarını Bauhaus'da bulabilirsiniz. Bu pratik lambaların fiyatları 27.50 YTL ile 79.90 YTL arasında değişiyor.

  Kırmızı toplar
        Praktiker mağazalarında masa lambası konusunda seçenek oldukça fazla. Farklı bir model arıyorsanız, bu kırmızı top şeklindeki masa lambasını tercih edebilirsiniz. Catchy Perluxi masa lambasının fiyatı 79.99 YTL.

  Eğlenceli bir model
        Sıradışı ve eğlenceli bir masa lambası arıyorsanız, Karınca Design'a uğrayabilirsiniz. Canlı renkleri ve çiçek desenleriyle dikkat çeken Globe marka masa lambasının fiyatı 115 YTL.

  Klasik sevenlere
        Klasik tarzdan hoşlanıyorsanız Pabetland mağazasında satılan bu modeli tercih edebilirsiniz. Bronz metal ayaklı ve beyaz cam şapkalı bu masa üstü lambasının fiyatı 249 YTL.

  Üzüm tanelerinden süzülüyor
        Tüm ev aksesuarlarınızda olduğu gibi, masa lambanızda da farklılık arıyorsanız Mudo Concept mağazalarında satılan bu üzüm salkımı şeklinde tasarlanan lamba tam size göre. Fiyatı ise 59.50 YTL.

  Sadelikten vazgeçmeyin
        Çalışma masanızda sadeliği ön planda tutuyorsanız, seçeceğiniz lambanızın da sade bir model olmasına dikkat edin. Riviera Maison mağazasında aradığınız özellikte masa lambalarından bulabilirsiniz. Metal ayaklı ve şapkalı modelin fiyatı 105 YTL.

  Özel tasarım
        Koleksiyon mağazasındaki Rodolfo Dordani tasarımı Lumiere markalı masa lambalarının beyaz, yeşil, sarı ve kırmızı renkleri var. Fiyatları 294-570 avro arasında değişen lambaların ayakları, siyah krom ve parlak alüminyum olarak değiştiriliyor.

  Modern çizgiler
        Çalışma masanızda rahat, şık ve modern bir hava yaratmak istiyorsanız IKEA'da satılan masa lambaları sizin için ideal olabilir. Ayarlanabilir özellikli lambaların fiyatları 4.95 YTL ile 49.95 YTL arasında değişiyor.
       

   

   

   

  Kırmızı ile siyah’ın büyüsü...

        İnsanoğlunun yarattığı ilk formlardan biri olan çanak, bronz dönemi Anadolu, Afrika ve Akdeniz kültürlerinden bugüne yepyeni bir yorumla, koleksiyon seçkisinde yerini aldı. Faruk Malhan tasarımı olan Nardan çanak ruhunu ateşin hikayesinden alıyor.
       
       Nardan çanaklarında odun alevinden gelen is, dış siyah rengi; pişmiş toprak, iç kırmızı rengi, alevin sarmalı ise yuvarlanan formlarını oluşturuyor. Ateş ise, birlikteliği ve karşıtlığı barındıran biçimde kırmızı ve siyahı beraberinde taşıyor.
       
       Osmanlıca’da “gözyaşı damlaları, nar taneleri, mangal, ateş” anlamlarına gelen Nardan, siyah, beyaz ve kırmızı olmak üzere 3 farklı renkte camın biraraya getirilerek ustalıkla işlendiği bir tasarım. Bu renklerin kimyasına yansıyan karşıt biraradalık siyah camı, kırmızı cama kaynaşmaz kılıyor. Camda biraraya gelmesi oldukça zor olan “siyah ve kırmızı” bu tasarım için, kuşaktan kuşağa geçen Murano cam üfleme tekniği ile işleniyor.
       
       Faruk Malhan tasarımı Nardan, Venedik’in Murano Adası’nda, dünyaca ünlü Nason & Moretti firması tarafından Koleksiyon’a özel üretiliyor.

   

   

   

   

  Önüm, arkam, sağım, solum sehpa

        Oturma odaları ve salonlarımızın vazgeçilmez tamamlayıcısı sehpalar, değişen tasarım anlayışı ile birlikte klasik yuvarlak ve kare hatlardan dışarı çıktı. Oturma odalarının şıklığını tamamlayan en önemli detaylardan biri olan sehpaların işlevi de tartışılamaz. Orta sehpalar, yan sehpalar, her evin olmazsa olmazı fiskoslar, zigonlar, TV sehpaları, konsollar, tırnaklar.
       
       Her birinin farklı bir işlevi var, kiminin üzerine televizyonlarımızı ve telefonlarımızı koyarız, kimi de misafirlerimize yaptığımız ikramlar için bize kolaylık sağlar. Değişen tasarım anlayışı sehpalarımızı, klasik yuvarlak veya kare hatlardan dışarı çıkarıyor. Sehpaların sadece şekilleri değil, işlevleri de değişiyor. Çekmeceli, aynalı, tekerlekli, açılır, kapanır kapaklı modeller, sehpaların kullanım alanını genişletiyor.
       
  Kelebek Mobilya
        Kelebek Mobilya'da bulunan kare şeklindeki camlı sehpanın gövdesi için ceviz, kiraz ve İtalyan cevizi alternatifleri bulunuyor. 1200 milimetrelik bir genişliğe sahip olan Kelebek sehpa, sade ve şıklık ikilisini içinde barındırıyor. Kelebek'in camlı sehpası yüzde 20 indirimli fiyatıyla 448 YTL'den satışa sunuluyor.
  Tel:
  0800 342 00 00

  Yataş
        Yataş'ın Aqua orta sehpası, görünümü kadar işleviyle de göz dolduruyor. Üst yüzeyi camdan oluşan Aqua'nın altında çeşitli eşyalarınızı koyabileceğiniz çekmecesi ve rafları da mevcut. Aqua orta sehpanın fiyatı 35.03 YTL x 12.
       
       Tekerlekleri ve de çeşitli raflarıyla kullanım zenginliğine de sahip olan Mare TV sehpası 17.68 YTL x 12'den satışa çıkarılıyor.
  Tel:
  0216-309 54 10

  Bilgili Mobilya
        Bilgili'de bulunan Amari oda bölücü, farklı tasarımı ile evinize şıklık katmak için ideal. Doğal venge kaplama olan bu ürün,170 santimetre genişliğine sahip.
       
       Danimarka'dan ithal edilen Amari, panel olarak tasarlanmış olmakla beraber, çeşitli eşyalarınızı koyabileceğiniz değişik bir alternatif. Fiyatı ise 1690 YTL.
  Tel:
  0212-624 31 81/82

  BDG Ferforje
        BDG Ferforje, evlerine ferjorje şıklığını yansıtmak isteyenler için ideal. BDG'de yer alan her biri birer işçilik harikası bu ürünler arasında yer alan demir ayaklı cam fiskos 75 YTL, yüksek köşe sehpası 80 YTL, zigon takımı 230 YTL, konsol 180 YTL ve konsolu tamamlayan ayna ise 220 YTL'den görücüye çıkarılıyor.
  Tel:
  0212-672 01 22

  İstikbal
        İstikbal'deki Karum orta sehpa, özellikle klasik mobilyalarla birlikte uyum içinde olacak. Karum orta sehpanın fiyatı 499,20 YTL. İstikbal'in 3303 modeli sehpası ise hem orta sehpa olarak hem de altından çıkan küçük sehpa ile yan sehpa olarak tasarlanmış. Fiyatı 272,80 YTL.
  Tel:
  0212-337 52 60

  IKEA
        Ikea'nın sehpa koleksiyonunda da hayli iddialı modeller bulunuyor. Hem sehpa hem de sandık olarak kullanılabilen Hol sandık sehpa 69 YTL. Camdan yapılan iki katlı ve tekerlekli Sirind orta sehpa ise 228 YTL.

   

   

   

   

  Evlerde 'alem' devri...

        Kubbe ve minarelerin sembolü alemler, artık evlere girdi. İslam’ın simgesi hilal ile özdeşleştirilen ve camilerin en tepe noktasına yerleştirilen alemler, evlerde dekoratif amaçlı kullanılıyor.
       
       Diziler sadece bizleri ekranlara kilitlemekle kalmadı, yaşam tarzlarıyla da hayatımızı etkiliyor. Bu etki önce aksesuar olarak baş gösterdi. Polat yüzüğüyle, kişisel aksesuarlarla başlayan moda şimdilerde Sıla tokası ile devam ediyor. Sonra kıyafetlere sıçradı.
       
       Ünlülerin kıyafetini giyme modası Asmalı Konak’ın Hanım Ağa’sının başörtüsü ile başladı, Şehrazat elbisesi ile şanını sürdürüyor. Şimdi ise dizilerdeki ev dekorasyonları ilgi ile takip ediliyor. Öyle ki, evlerde alem devri başladı. Camilerin kubbelerinin en zirve noktasına yerleştirilen alem, artık evlerde dekoratif amaçlı kullanılıyor.
       
       Bu dekorasyon, şamdan, ibrik ve kılıç kalkan ile desteklenerek bir Osmanlı havası estiriliyor. Kapalıçarşı’daki Bakırcılar Hanı’nda alem yapıp satan ustalar son 4-5 senedir alemlere büyük bir ilginin olduğunu söylüyor. 30 yıldan bu yana bakırcılık yapan Serhat Kaya, alem modasının başlamasında dizilerin yanı sıra cemiyet hayatının önemli isimlerinin, sosyetenin büyük bir katkısı olduğunu belirtiyor.
       
       Eskiden Anadolu’daki yıkılan camilerden kaçırılan alemleri gelip satmak isteyenlerin olduğunu belirten Serhat Kaya, camilerden bir şey alıp satmak yasaklanınca ustaların orijinallerini yapmaya başladığını ifade ediyor.
       
       Bronz, bakır ve pirinçten, orijinalleri ile birebir aynı yapılan alemlerin fiyatı 80 YTL’den başlıyor. Alemi uluslararası bir platforma taşıyan Hiref firması ise alem imgesini, dekoratif olma özelliğinin dışında mutfak eşyalarında kullanıyor.
       

   

   

   

   

  Dünyaca ünlü hediyelikler Patchi’de

        Uluslararası butik markaların hediyelik eşya ve ev dekorasyon objelerini Nişantaşı'nda hizmet veren 'Patchi' adlı mağazada bulabilirsiniz. Mağazada Murano camlarından kristale ve seramiğe kadar pek çok el yapımı tasarımlar bulunuyor.
       
       Patchi, uluslararası butik markalardan oluşan hediyelik eşya ve ev dekorasyon objelerini şık ve zarif bir mağaza ortamında sergiliyor. Cam ve kristal çeşitlerinde Artigianato Muranese, Arte Vetro, Cose Belle, Linea Padovan, Evans Atelier, Vetrart, Gabbiani, Crystal De Sevres ve Mario Cioni; porselen ürünlerinde Linea Sette, Nao; metal ürün çeşitlerinde Galant ve LAM; deri ve gümüş kaplama ürünlerinde Del Conte ve Valenti’den oluşan tasarım objeleri butik mağaza anlayışı içinde görsel bir şölen oluşturuyor.
       
        El yapımı, seramik metal alaşımlı, su geçirmez, modern çizgideki Linea Sette ürünler evinize, ofisinize, bahçenize fark ve fayda katmanızı sağlıyor. Arte Vetro ve Cosebelle gibi İtalya’da ustalarının murano camdan, üfleme tekniğiyle yaptıkları objelerin çok özel çeşitlerini de Patchi’de bulabilirsiniz.
       
       Patchi’de 60’tan fazla çeşide sahip lezzetli ve özel dekorlu çikolata tasarımlarını dilerseniz zengin çeşitteki ve dünyaca ünlü hediyelik ve dekorasyon objeleri ile birleştirebilir, kendinize veya sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

   

   

   

   

  Puro içmeyi sevenler için

        Hisar, aksesuar çeşitlerine her geçen gün bir yenisini eklemeye devam ediyor. Puro içmeyi sevenler için özel olarak tasarlanan Platin Puro küllükler, keyfine düşkün, zevklerine önem verenleri Hisar kalitesiyle buluşturuyor.
       
       Kimileri için doyumsuz bir keyif, kimileri için heyecan olan Puro, güç, başarı ve statü simgesidir. Hisar ince zevkler üzerine kurulmuş bu tutkulu keyfi şık bir aksesuarla tamamlamak isteyenlere, özel olarak tasarladığı Platin Puro Küllük ile sesleniyor. Evlerinize Hisar’ın zarif ve kaliteli dokunuşunu getiriyor

   

   

   

  Sofralarda taze ekmek kokusu

        Hasırdan yapılan sade bir sepet veya metal çerçeveli modern bir ekmeklik. Birbirinden şık ekmeklikler arasından sofranıza yakışan bir model seçebilirsiniz.
       
       Şık bir sofra hazırladınız. Tabaklardan bardaklara, çatal bıçaklardan peçetelere her şey tam takım. Leziz yemeklerle donatılmış bir sofranın olmazsa olmazlarından biri, şüphesiz taptaze ve çıtır çıtır ekmek dilimleri. Tabii sofra şık olunca ekmeklerin sunumu da ayrı bir önem taşıyor. Bunun için dekoratif ürünler sunan firmalarda, farklı yemek takımlarına uygun ekmek sepetleri bulunuyor. Klasik hasır örgülü modellerin yanı sıra metal çerçeveli ekmek sepetleri bunlar arasında.
       
  Porselen süslemeli modeller
        Pabetland mağazalarında her sofraya uygun ekmek sepeti modelleri var. Üzeri porselen süslemeli veya porselen saplı hasır ekmeklikler, farklı bir model arayanlar için ideal. Fiyatları da 10 ve 16 YTL.

  Sofraya gelen yaz esintisi
        Bahar aylarına uygun, rengârenk çiçek desenli bir ekmek sepetine ne dersiniz? Tepe Home mağazalarının yeni sezon mutfak aksesuarları arasındaki bu modeli çok şık. Yaz esintileri taşıyan bu modelin fiyatı henüz belli değil.

  Üçlü takım
        Ekmek sepetinizi takım olarak da tercih edebilirsiniz. Praktiker mağazalarındaki bu hasır ekmek sepetleri üçlü takım olarak satılıyor. Fiyatı 36.99 YTL.

  Örgülü veya kapaklı
        Ekmeğinizi hasır örgülü bir sepette sunmak istiyorsanız, Riviera Maison mağazasında satılan bu modeli tercih edebilirsiniz. Fiyatı 50 YTL. Kapaklı bir sepet tercih ederseniz, onun fiyatı da 160 YTL.

  Metal çerçeveli
        Modern ve sade çizgilere sahip bir ekmek sepeti arıyorsanız, Mudo Concept mağazalarında satılan bu metal çerçeveli ekmek sepetinin üç farklı boyu var. Küçük boyu 24.50 YTL, orta boy 27.50 YTL, büyük boy ise 29.50 YTL'ye satılıyor.

  Emaye nostaljisi
        Anneannenizin mutfağındaki çiçek desenli emaye tabakları özlüyorsanız, ekmek sepetinizi bu tarzda seçebilirsiniz. IKEA mağazalarında satılan bu desnli emaye ekmek sepetinin fiyatı 14.95 YTL. 
       

   

   

   

  Zaman ayarlı saatler

        Tek işlevi zamanı göstermek olan saatler, günümüzde görsel zenginliklerle donatılarak dekorasyonun önemli detayları arasına girmeyi başardı.
       
       Saate bakmadan bir gün bile geçiremeyiz. Yapmamız gereken işleri, randevularımızı kısacası tüm plan ve programlarımızı saate bakarak ayarlarız. Köstekli saatlerin yerini kol saatleri, kol saatlerinin yerini ise cep telefonları alsa da. herkesin tercihine göre bir saati vardır.
       
       Evlerimizde ise başımızı kaldırıp baktığımız, en görünen yerde asılı olan veya bir masanın üzerinde duran saatlerimiz hem zamana ayak uydurmamızı sağlar, hem de her zevke hitap eden modeller ile dekorasyonumuzun işlevsel ve görsel detaylarını tamamlar. Ve günümüzde üretilen saatler, hem ihtiyaca göre düzenleniyor hem de şekilden sekile giriyor. Geçmiş "zaman"ın sembolü olan guguklu saatler bile şimdiki zamana ayak uyduracak şekilde üretiliyor. Hem işlevsel hem de görsel zenginliğe sahip saatlerden sizin için seçilenler:
       
  Mudo Consept
        Mudo Consept mağazalarında satılan bu saatin, ne duvara asılmaya ne de bir masa üzerinekoyulmaya ihtiyacı var. Kendi ayaklarının üzerinde durabilen Mudo'nun ayaklı saati 215 YTL"den satışa sunuluyor.
       
       Hem zamanı hem sıcaklığı hem de basıncı aynı anda ölçen barometreli ve termometreli weavysaat 84.50 YTL.
       
       Masa saati olarak kullanılmaya uygun, çeşitli renk seçenekleri de bulunan pirinç sarkıt saat ise89.50 YTL'den satışa sunuluyor.
  Tel:
  0212 456 07 07

  Çelik Saat
        Fatih'te bulunan Çelik Saat firması ise saat satışının yanında saat tamiri ve bakımını da yapıyor. Çelik Saafin sahibi Tuncer Çelik tamir ve bakımını üstlendikleri saatler hakkında ise: 'Tamir ve bakımı yapılan her türlü saat, firmamız tarafından 1 yıl garantilidir" diyor.
  Tel:
  0212 533 34 87

  IKEA
        IKEA mağazalarında yer alan istenilen yere kolayca tutturulabilen Klamman saat 14.95 YTL, Slabang çalar saat ise 24.95 YTL'den satılıyor.
  Tel:
  444 4 532

  Regal Saat
        Geniş bir ürün çeşidine sahip olan Regal Saafte özellikle mutfaklara renk katacak şekilde tasarlanmış meyveli saat ve sayıları ön plana çıkan Apex saat ise 30 YTL'ye satılıyor. Ahşap guguklu saat 200 YTL.
  Tel:
  0212 554 04 04

  Everything
        Çeşitli dekorasyon ürünleri, elektronik ve hediyelik eşya satılan, İstanbul'da Suadiye'de ve ?zmir"de Selvvay Alışveriş Merkezinde bulunan Everything mağazalarında ise oldukça şık bir görünüme sahip olan metalik masa saati 249 YTL"ye satılıyor.
       
       Sade ve klasik bir tasarıma sahip kahverengi ahşap duvar saatinin satış fiyatı ise 89 YTL.
  Tel:
  216 540 43 00

   

   

   

  Ağrılara zarif bir dokunuş...

        Kaşmirin benzersiz sıcaklığını ve keyifli dokusunu hayatın her alanına sokmak isteyen Silk & Cashmere ürün yelpazesine kattığı saf kaşmir sıcak su torbası kılıfları ile büyük beğeni topluyor.
       
       Kaşmir ve ipeği birleştirip kaşipek ile farklı bir doku oluşturarak yeni bir tarz ortaya koyan Silk&Cashmere, yeni ürünüyle farklılık yaratmaya devam ediyor.
       
       Başta karın ağrıları, kas gevşemesi, ayak şişkinliği olmak üzere bel ve sırt ağrıları, doğum sonrası karın şişkinliği ve boşluğu için zararsız ve kullanışlı tedavi yöntemlerinden olan sıcak su torbaları için adeta moda yaratıyor. Saf kaşmirden yapılan sıcak su torbası kılıfları, hem su torbasının sıcaklığını daha uzun süre koruyor hem de dokusuyla rahatsızlığı ortadan kaldırıyor.
       
       Silk&Cashmere, sıcak torbaları için saf kaşmirden hazırladığı toz pembe, kum beji saç örgülü ve düz renklerden oluşturduğu ürün seçenekleriyle alternatif hediye olanakları sağlıyor. Kaşmir sıcak su torbası kılıfları 85 YTL ile 115 YTL arasında değişen fiyatlarla Silk&Cashmere mağazalarında müşterilerin beğenisine sunuluyor.

   

   

   

  Gazetesinden ayrılmayanlara...

        Evinizde sürekli gazete ve dergi yığınları oluşuyorsa, bu soruna şık bir gazetelikle çözüm getirebilirsiniz. Hasırdan deriye, her mekâna uygun alternatif var. Güncel gelişmeleri yakından takip ediyor ve okumayı seviyorsanız, odanızın bir köşesinde gazete ve dergi yığınları hiç eksik olmaz.
       
       Bir yandan bu dağınık görüntüden kurtulmak isterken, diğer taraftan da onları atmaya kıyamamak gibi bir derdiniz de vardır kuşkusuz. Ama hem evinizdeki düzeni koruyup hem de gazete ve dergilerinizden ayrılmamanız mümkün. Farklı zevklere hitap eden ve son derece dekoratif olan gazetelikler, kullanışlı oldukları kadar yaşadığınız alana ayrı bir renk de katacaktır.

  Kanepe yanı için ideal
        Tasarım ürünler sunan Koleksiyon mağazasındaki Virasana gazetelik, Koray Malhan imzası taşıyor. Bu tasarımı; özel aydınlatmasıyla, kanepe yanında kitap okuma köşesi olarak değerlendirebilirsiniz.
       
       Bir yandan gazetenizi okurken, diğer yandan ürünün servis ünitesi sayesinde rahatlıkla kahvenizi içebilirsiniz. Fiyatı 990 YTL. Yine Koleksiyon'daki News gazetelik ise Giancarlo Vegni tasarımı. Deri malzemenin örgülerle detaylandırılıdığı bu ünite, 729 avroya satılıyor.

  Çekmeceli modeli de var
        Esse mağazalarında çeşitli modeller bulabilirsiniz. Dört çekmeceli suni deri gazetelik, pratik kullanım özelliğiyle dikkat çekiyor. Fiyatı 280 YTL. Esse'deki metal ayaklı suni deri gazeteliğin satış fiyatı ise 285 YTL.

  Modern çizgiler
        Ev dekorasyonu konusunda çeşitli aksesuarları bir arada bulabileceğiniz Mudo Concept mağazalarındaki gazetelikler, renkleriyle dikkat çekiyor. Modern tasarımlara sahip olan bu ürünlerin fiyatları 59.50 ile 79.50 YTL arasında değişiyor.

  Duvara asabilirsiniz
        Gazete ve dergilerinizi muhafaza etmenin bir diğer yolu da duvara asmak olabilir. IKEA bu konuda ilginç bir alternatif sunuyor. Duvara monte edebileceğiniz bu kırmızı renkli metal gazete askısı, evinize farklı bir hava katabilir. Fiyatı 19.95 YTL.
       
  Okurken zorluk çekmeyin
        Riviera Maison'un gazete okumayı sevenler için yaptığı gazete tutucuları, okuma keyfinin gün boyu sürmesi için tasarlanmış. Ayrıca ergonomik tasarımıyla, gazeteyi dik tutarak kolayca okuyabilmenizi sağlıyor. Fiyatı 14.50 YTL. Mağazadaki sepet şeklindeki hasır gazetelik ise 48 YTL'ye satılıyor. Rustik rattan gazeteliklerin fiyatı da 205 YTL. 
       

  Swarowski 2007 ev koleksiyonu...

        Swarowski 2007 İlkbahar – Yaz ev dekorasyonu koleksiyonunu sunuyor. "Soulmates" adıyle sunulan koleksiyon evinizde görkem yaratacak. 1976 yılındaki ilk kristal hayvanını yaratmasından bu yana Swarovski atölyesi, kendi görkemli kristal yabanıl hayvan koleksiyonuna yeni küçük heykelcikleri eklemeye devam eediyor.
       
       Nathalie Colin-Roblique’un sanatsal yönetimi altında bu mevsimin Home Decor Koleksiyonu, hepsinin yeni olduğu kristal yabanıl hayvan koleksiyonunu kalbinde taşıyor

   

   

   

 • Yorum Yaz
  Arkadaşların Burada !
  Arkadaşların Burada !